VUT blog

Holky na techniku patří

„Holky, vy nejste na matiku, fyzika je pro vás moc těžká.“ Taky slýcháte tyhle nesmyslné hlášky? Nevěřte jim, jsou to stereotypy. Středoškolačky mají totiž často v těchto předmětech lepší výsledky než jejich spolužáci.

Díky mentoringu jsem si vyzkoušela školu nanečisto

Hana Kobzová studuje třetím rokem na stavební fakultě VUT a za svůj výběr školy je ráda. Mohla ale skončit jako studentka optiky. Díky mentoringovému programu, který organizuje Národní kontaktní centrum – gender a věda, zjistila, že stavařina pro ni bude vhodnější. Program ji oslovil natolik, že je nyní sama mentorkou.

Vítězem konference STAVOKS se stal návrh rodinné vily

Již tradičně se před začátkem letního semestru konala na stavební fakultě vědecko-odborná konference STAVOKS pro studenty středních škol. Své práce komisi prezentovalo celkem jedenáct středoškoláků, vítězem se však stal jen jeden – Vladimír Krystyn ze stavební průmyslové školy ve Valašském Meziříčí.

Tomáš Poláček: Surfování byla láska na první pohled

Na VUT studoval chemii, pak pokračoval na Ústavu soudního inženýrství. Nyní se s ním můžete potkat na chodbách Fakulty podnikatelské, kde dokončuje doktorát, a všude tam, kde jsou dobré vlny.

Vyraz s foťákem za architekturou a vyhraj zrcadlovku

Zajímá tě architektura a rád fotíš? Pak spoj obě záliby dohromady, přihlas se do naší soutěž a můžeš vyhrát mobilní telefon.

Kandidát na Krále Majálesu: Chci zavést relaxační zóny

V klání o vládu nad studentským Brnem bude spolu s kandidátkou na miss Marianou bojovat také kandidát na krále Dan Vinci IV.

Mariana Tesařová bude bojovat o titul Miss Majálesu

Kdo bude letos reprezentovat VUT na Majálese? Do boje o nejkrásnější dívku vysíláme miss Marianu Tesařovou z Fakulty podnikatelské.

Pomůžeme s čímkoli

Máte nějaké specifické potřeby? Stačí se ozvat. Na VUT funguje centrum Přes bloky, které vám pomůže. „Obrací se na nás studenti i uchazeči s nejrůznějšími potřebami nebo hendikepem,“ poznamenává vedoucí centra Přes bloky Zdeňka Zigalová.

Podnikání jsem se učil především na vlastních chybách

Amir Mamaghani začal podnikat už na střední škole. Tehdy ještě neměl podporu od rodičů, protože se báli, že školu nedokončí.

Připravte se na přijímačky

Na poslání přihlášky na většinu oborů na VUTéčku máte sice ještě chvíli čas, přípravu na přijímací zkoušky ale nepodceňujte. Začít byste měli už teď. Jak na ně? Třeba pomocí přípravných kurzů.

Rychlobruslař Štěpán Šváb: Přes rok škola a tréninky, v létě závody

Po svém rodném městě se Štěpán Šváb proháněl na kolečkových bruslích ještě donedávna jen pro radost. Před dvěma lety ale začal jezdit závodně a dnes už má na svém kontě několik medailí a k tomu ještě stíhá studovat na elektrofakultě VUT.

Kam po bakaláři? Studuj Expertní inženýrství

Jasně, když se hlásíš na VUT, chceš být inženýrem. K tomu ale vede cesta přes bakaláře a navazující magisterské studium. To můžeš absolvovat třeba i na Ústavu soudního inženýrství.více ...

Google+